Moje Cthulhu #23 | Lotnisko Mokotowskie | Samotnie przeciwko ciemności

Lotnisko mokotowskie było kolebką polskiego lotnictwa cywilnego i wojskowego. Jakie tajemnice skrywało i jak wykorzystać je w Waszych kampaniach w Zew Cthulhu RPG?

W nowej audycji poza recenzją „Samotnie przeciwko ciemności” materiały lotnicze o Lotnisku mokotowskim i fragment „Nocnego lotu” A. de Saint-Exupery’ego.

Co nowego?

W audycji przedstawiam kilka newsów, dotyczących m.in. nowego LARPA RP Kolektywu, ale skupiam się przede wszystkim na nowościach z YouTube’a oraz z Miskatonic Repository.

Kickstarter

Ciekawa zbiórka Type 40 i nowa planszówka.

Cthulhu w Polsce – Lotnisko Mokotowskie

Samotnie przeciwko ciemności – recenzja

Czworo przyjaciół zostaje wciągniętych w mroczną historię. Bezcenny artefakt, który zniknął w tajemniczych okolicznościach, ma zostać wykorzystany do przeprowadzenia bluźnierczego rytuału. Według wszelkich przesłanek bowiem, doprowadzi on do zniszczenia świata. Los ludzkości leży w Twoich rękach! Ciemność narasta i tylko Ty możesz podtrzymać nikły promień niknącego światła…

Samotnie przeciwko ciemności to przygoda dla jednego gracza, której akcja dzieje się jesienią 1931. Twój przyjaciel zostaje aresztowany i prosi Cię o pomoc. Rzucasz wszystko i ruszasz w szaloną podróż. W każdym odwiedzonym miejscu możesz też znaleźć pomocne wskazówki… albo obłęd i śmierć.

Czeka na Ciebie czworo przygotowanych Badaczy. W zależności od okoliczności przyjmiesz inną rolę w dochodzeniu prawdy. Będą to: Louis Grunewald, profesor lingwistyki na Uniwersytecie Miskatonic, Lydia Lau, szukająca sensacji reporterka New York Sun, Devon Wilson, marynarz na przepustce z Marynarki Wojennej USA oraz Ernest Holt, zamożny przedsiębiorca.

Z egzemplarzem Startera do Zewu Cthulhu, ołówkiem i kośćmi do gry pod ręką, masz już wszystko, by wyruszyć w pełną przygód podróż po całym świecie. Usiądź więc wygodnie i stań samotnie przeciwko ciemności.

Samotnie przeciwko ciemności

Biblioteka – Antoine de Saint-Exupery „Nocny lot”

Dziś przygotowałem dla Was fragment książki de Saint-Exupery’ego, która jest najbardziej poetyckim hołdem oddanym lotnictwu w prozie XX w.

Macanze by Flavio Severino is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 License.

Zapraszam do słuchania i śledzenia kanału RSS! Podcastu możecie również słuchać na platformach iTunes, Google Podcasts, Blubbry, Pocket Casts, Stitcher i Soundcloud oraz na YouTube. Czekam na Wasze komentarze, opinie i sugestie w komentarzach, z wszystkie z góry dziękuję.

Już za dwa tygodnie kolejny odcinek: „Moje Cthulhu #24”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.