Moje Cthulhu #26 | Przyrzeczenie harcerskie | François Baranger

Harcerzem jest się całe życie. Choć Badacze Tajemnic w Zewie Cthulhu żyją nieraz krótko i boleśnie, to umiejętności, wiedza i postawy harcerskie mogą znacząco pomóc w zmaganiach z pozaziemską grozą Mitów.

W nowej audycji zgodnie z zapowiedzią z konkursu gwiazdkowego 2018 biorę na warsztat Stanicę Kamińskiego w Górkach Wielkich. Ten historyczny ośrodek szkoleniowy ZHP w Beskidzie Śląskim zainspirował mnie to rozważenia, czy harcerze mogą być Badaczami Tajemnic? (Tak!) Czy mogą pomagać Badaczom Tajemnic? (Tak!). Posłuchajcie.

W tym odcinku również recenzja artbooka „Zew Cthulhu” wydanego przez Vesper z ilustracjami François Barangera.

Co nowego?

Poniżej lista nowości z Miskatonic Repository:

YouTube

Obsesja RPG

Rzucaj nie gadaj!

Kickstarter

Tradycyjnie przedstawiam wybrane projekty crowdfundingowe z Kickstartera.

Cthulhu w Polsce – Stanica Kamińskiego w Górkach Wielkich

Plan ośrodka z lat międzywojennych. Źródło: stanicakaminskiego.pl
Stanica Kamińskiego w latach okupacji niemieckiej Źródło: stanicakaminskiego.pl
Stanica Kamińskiego – stan aktualny Źródło: stanicakaminskiego.pl

„Zew Cthulhu” – recenzja artbooka wydawnictwa Vesper

Fenomenalny prezent dla miłośników prozy Lovecrafta. Staranne wydanie uwypukla zalety tłumaczenia Macieja Płazy i dodaje dodatkowych wrażeń z lektury

„Najłaskawszą rzeczą na świece jest, jak sądzę, niezdolność ludzkiego umysłu do powiązania całej swojej zawartości”.

Boston 1926. Francis Thurston po śmierci w tajemniczych okolicznościach swojego wujecznego dziadka odkrywa w odziedziczonych dokumentach zapiski dotyczące sekty otaczającej kultem niewyobrażalną istotę uśpioną od milionów lat.

Niepojęte ofiary składane na bayou Luizjany, tajemnicze zgony nurków w różnych miejscach na świecie, artyści popadający w szaleństwo po przeżyciu straszliwych nocnych wizji, odrodzenie pradawnych kultów, a zwłaszcza cyklopowe miasto wyłaniające się z oceanu w czasie sztormu… Thurston krok po kroku zaczyna odkrywać, że badania jego wujecznego dziadka dotyczące kultu Cthulhu coraz bardziej zbliżały się do prawdy, że w mroku wyznawcy kultu dążą do obudzenia ich potwornego bóstwa, gotowi pogrążyć ludzkość w szaleństwie i doprowadzić do końca świata.

Biblioteka – „Kamienie na szaniec”

Dziś przygotowałem dla Was fragment „Kamieni na szaniec” Aleksandra Kamińskiego, przedstawiający ostatnie wakacje bohaterów książki. Spędzili je oczywiście w szkole instruktorskiej ZHP w Górkach Wielkich.

Zapraszam do słuchania i śledzenia kanału RSS! Podcastu możecie również słuchać na platformach iTunes, Google Podcasts, Blubbry, Pocket Casts, Stitcher i Soundcloud oraz na YouTube. Czekam na Wasze komentarze, opinie i sugestie w komentarzach, z wszystkie z góry dziękuję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.