Moje Cthulhu #12 | Horror na planszy | Yarghuzzz | Konkurs!

Nadchodzą święta, a prezenty już kupione? Jeszcze nie jest za późno, a planszówka to bardzo dobry prezent. Planszówki z Mitami Cthulhu są obłędne 😉 więc skoro mogą być Waszą ostatnią, to lepiej wybrać świadomie i odejść w obłęd dobrze się bawiąc.

W nowym odcinku podcastu pomagamy świętemu Mikołajowi. Zaprosiłem do audycji Yarghuzzza, znawcę i projektanta gier planszowych oraz konesera Mitów Cthulhu, żeby porozmawiać o trzech grach planszowych wydanych przez Fantasy Flight Games, które w Polsce dystrybuuje wydawnictwo Galakta. Poradnik zakupowy, który przygotowaliśmy ma Wam pomóc w wyborze dobrego prezentu dla bliskiej osoby (np. dla siebie 😉 ) spośród tych gier. Ale ja też postanowiłem coś Wam dać od siebie i stąd świąteczny konkurs dla słuchaczy podcastu! Do wygrania nie planszówki, ale jednak coś dobrego.

Co nowego?

Za sobą mamy już zbiórkę na polskie wydanie ZC. Zebrano ponad milion złotych, teraz czekamy na realizację zobowiązań wydawcy. Black Monk nie próżnuje i już na przełomie roku będzie wprowadzać na rynek pierwszą książkę z cthulhowego cyklu – nie licząc startera. Będzie to przygoda paragrafowa „Alone against the Dark” – „Samotnie przeciwko ciemności”.

Konkurs gwiazdkowy

Wielki Cthulhu zostawił dla Was prezent pod choinką w R’lyeh. Jest to wspaniały, ilustrowany przez Jewgienija Małoszenkowa kalendarz ścienny The Year of Cthulhu 2019, wydany przez New Comet Games. Egzemplarz tego kalendarza otrzymałem w ramach kampanii Kickstarterowej, a zamówiłem właśnie z myślą o Was! Obejmuje on 13 oryginalnych ilustracji, które świetnie wprowadzą Was w klimat lovecraftowskiej grozy i przygody, ozdobią Wasze mieszkania i przydadzą się do zaplanowania następnej sesji! Zwycięzca oczywiście dostanie go pocztą na mój koszt, jeszcze w starym roku. Od 1 stycznia będzie mógł cieszyć oko. Poniższy filmik ze zbiórki Kickstarterowej to próbka zawartości kalendarza.

Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w konkursie? Dodaj jako komentarz na facebookowym fanpage’u lub w komentarzu pod poniższym wpisem nazwę miejsca w Polsce, o którym chciałabyś lub chciałbyś posłuchać w moim podcaście, w stałej sekcji „Cthulhu w Polsce”. Może to być nazwa polskiej miejscowości, zabytku lub rejonu geograficznego, który kojarzy Wam się z Mitami Cthulhu. Odpowiedzi należy zamieszczać do 26 grudnia. Najlepszą odpowiedź wybiorę, a wybór uzasadnię w następnym wydaniu podcastu, które ukaże się już po świętach – 27 grudnia. Oczywiście dobre uzasadnienie propozycji może podnieść szanse na wygraną!

Regulamin konkursu „Planszówki” dostępny jest tutaj.

Poradnik zakupowy – planszówki pod drzewkiem

Zaprosiłem do dzisiejszej audycji wieloletniego przyjaciela i znawcę planszówek, Yarghuzzza. Niektórzy z Was mogą go pamiętać jako byłego redaktora działu Warhammera na portalu Polter.pl. Zbadaliśmy dla Was trzy planszówki z oferty wydawnictwa Galakta. Jeśli przekonaliśmy Was do zakupu, to pod poniższymi obrazkami kryją się linki do sklepu wydawcy 🙂 

Horror w Arkham

Dziękuję wydawnictwu Galakta za współpracę i udostępnienie egzemplarzy do recenzji!

Biblioteka – Honoriusz Balzak, „Jaszczur”

„Jaszczur” to powieść fantastyczna, ale osadzona mocno w brutalnych realiach Francji XIX w. Jej bohater, dwudziestopięcioletni Rafael de Valentin postanawia popełnić samobójstwo po tym, gdy przegrał w kasynie ostatnie posiadane pieniądze. Przypadkowo trafia do sklepu z dziełami sztuki, którego właściciel pokazuje mu kawałek jaszczuru z inskrypcją w języku arabskim. Głosi ona, że właściciel jaszczura będzie mógł spełnić każde swoje marzenie, jednak równocześnie skóra będzie się kurczyć. W momencie gdy zniknie całkowicie, jej posiadacz umrze. Mimo ostrzeżeń właściciela sklepu Rafael postanawia wziąć ze sobą jaszczura, rezygnuje z samobójstwa i zapowiada rozpoczęcie nowego, pełnego rozrywek życia. Ważnym miejscem powieści, w którym rozgrywa się ekspozycja, jest jedna z szulerni paryskiego Palais-Royal.

Cały polski przekład dostępny jest w serwisie Wolne Lektury!

Zapraszam do słuchania i śledzenia kanału RSS! Podcastu możecie także słuchać na platformach iTunes, Google Podcasts, Blubbry, Pocket Casts, Stitcher i Soundcloud oraz na YouTube. Czekam na Wasze komentarze, opinie i sugestie w komentarzach, z wszystkie z góry dziękuję.

Już za dwa tygodnie kolejny odcinek i specjalny poradnik zakupowy: „Moje Cthulhu #13 | Sekrety Marrakeszu”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.