Moje Cthulhu #19 | Igor Sarzynski | W Górach Szaleństwa

W nowej audycji rozmawiamy o scenariuszu filmu zbyt bluźnierczego, by było zrealizowany. Zapraszam Was w podróż z Guillermo del Toro, która kończy się w Górach Szaleństwa.

Co nowego?

Najważniejszym aktualnym wydarzeniem jest rzecz jasna trwający właśnie na Zamku Czocha CarcosaCon.

Najpierw coś dla miłośników winylu: płyta z opowiadaniem „The Haunter of the Dark”.

Były dwie premiery w Miskatonic Repository, ale jedna jest po koreańsku, więc daję odnośnik tylko do jednej.

Są też nowości na YouTubie:

Cthulhu w Polsce – Igor Sarzynski

Reżyser, kinomaniak, absolwent Kulturoznawstwa na UW. Mieszkaniec Żoliborza i wielbiciel miast, które namiętnie fotografuje. Pracuje jako reżyser interaktywnych scen filmowych w CD Projekcie RED, aktualnie przy Cyberpunku 2077.

Rozmawiamy z Igorem o scenariuszu do filmu „W górach szaleństwa”, autorstwa Guillermo del Toro oraz Matthew Robinsa możecie też pobrać ze strony Lovecraft eZine.

Igor Sarzyński
Fot. z archwium Igora Sarzyńskiego

Recenzja – Beyond the Mountains of Madness

Oryginalną kampanię „Beyond the Mountains of Madness” wydawnictwa Chaosium możecie kupić jako PDF. Rozgrywa się ona między innymi w Górach Szaleństwa na Antarktydzie.

Biblioteka – W Górach Szalenstwa

Dziś przygotowałem dla Was fragment „W Górach Szaleństwa” H.P. Lovecrafta w przekładzie Macieja Płazy. To znakomite tłumaczenie otwiera wydany przez Vesper zbiór „Zgroza w Dunwich i inne przerażające opowieści”. Przekład Płazy został też przez „Literaturę na Świecie”, znakomite pismo literackie, uhonorowany w 2012 r. nagrodą w kategorii „Nowa Twarz”.

Dagon - opowiadanie o morskim koszmarze

Muzykę do dzisiejszej audycji zawdzięczamy uprzejmości Altrusian Grace. Wykorzystałem utwór „At the Mountains of Madness” z albumu Psyclopean. Zachęcam zatem do odwiedzin na kanale Youtube’owym tego twórcy.

Zapraszam do słuchania i śledzenia kanału RSS! Podcastu możecie również słuchać na platformach iTunes, Google Podcasts, Blubbry, Pocket Casts, Stitcher i Soundcloud oraz na YouTube. Czekam na Wasze komentarze, opinie i sugestie w komentarzach, z wszystkie z góry dziękuję.

Już za dwa tygodnie kolejny odcinek: „Moje Cthulhu #20”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.