Moje Cthulhu #18 Na mierzei | Przekop | Dagon

W pełnym zanurzeniu nie słychać odgłosów walki dochodzących z powierzchni. Nie znaczy to jednak, że nie można spod wody sterować konfliktami powyżej jej lustra. Ojciec Dagon dba o swoje interesy i o dobrobyt swego szczepu…

W nowej audycji inspiruję się kontrowersyjnym projektem przekopu przez Mierzeję Wiślaną i próbuję zrozumieć, jakie mroczne siły rywalizują o wpływy w rejonie Zatoki Gdańskiej i Zalewu Wiślanego.

Co nowego?

Wydawnictwo Pelgrane Press opublikowało swoje plany wydawnicze na 2019 i 2020 r. Na liście sporo ciekawych pozycji, zwłaszcza do Delta Green.

Ukazała się nowa włoska paragrafówka: Necronomicon Gamebook. Recenzuję ją w dzisiejszej audycji.

Kickstarter

W crowdfundingu dzieje się sporo, ale tym razem ilość niezupełnie ma przełożenie na jakość.

Cthulhu w Polsce – przekop przez Mierzeję Wiślaną

„Necronomicon Gamebook: Dagon” – recenzja

NECRONOMICON GAMEBOOK – DAGON to literacka przygoda, w której w pierwszej osobie można zmierzyć się z horrorami opowiedzianymi przez H. P. Lovecrafta w najsłynniejszych klasycznych opowieściach: Dagon, Święto i Ogar (w książce znajdziemy także dział poświęcony Krainom Snu, z kilkoma fragmentami z „W poszukiwaniu sennego Kaddath”). Historie zostały wiernie zaadaptowane z oryginalnego tekstu, aby umożliwić zanurzenie się w stylu mistrza nadprzyrodzonego poprzez interaktywną narrację. Uzbrojeni w kość sześcienną i ołówek, będziecie chodzić po ulicach Kingsport, mierzyć się z potwornymi stworzeniami i odkrywać koszmarne miejsca. Czy przekroczycie granicę, która dzieli sen i rzeczywistość? Czy wobec tego zapobiegniecie spełnieniu rytuału z okazji święta przesilenia – Yule – ratując ludzkość od straszliwego losu? A może najpierw oszalejesz?

Zasady – Nurkowanie

Już po raz drugi sięgam do „Przerażającym podróży”. Tym razem omawiam zasady nurkowania, przedstawione w tym tomie, jak sądzę całkiem zadowalająco.

Biblioteka – H. P. Lovecraft „Dagon”

Dziś przygotowałem dla Was fragment „Dagona” H.P. Lovecrafta w przekładzie Macieja Płazy. To znakomite tłumaczenie otwiera wydany przez Vesper zbiór „Zgroza w Dunwich i inne przerażające opowieści”. Przekład Płazy został też przez „Literaturę na Świecie”, znakomite pismo literackie, uhonorowany w 2012 r. nagrodą w kategorii „Nowa Twarz”.

Dagon - opowiadanie o morskim koszmarze

Sandro Marinoni – Dagon by Clinical Archives Mix is licensed under a Attribution-NonCommercial-NoDerivatives (aka Music Sharing) 3.0 International License.

Zapraszam do słuchania i śledzenia kanału RSS! Podcastu możecie również słuchać na platformach iTunes, Google Podcasts, Blubbry, Pocket Casts, Stitcher i Soundcloud oraz na YouTube. Czekam na Wasze komentarze, opinie i sugestie w komentarzach, z wszystkie z góry dziękuję.

Już za dwa tygodnie kolejny odcinek: „Moje Cthulhu #19”.

Jedna odpowiedź do “Moje Cthulhu #18 Na mierzei | Przekop | Dagon”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.