Moje Cthulhu #11| LIVE! | Marysia „Merry” Piatkowska | Cthulhu Live

Kto z was był kiedyś na LARPie? A kto był na LARPie Cthulhowym? Boicie się o swoja poczytalność?

W nowym odcinku podcastu jedziemy na żywo. Pamiętając, że LARPy są starsze niż RPG i że wielkich przedwiecznych nie da się przyzwać tylko turlając kostkami, pochylam się nad zagadnieniem zabawy live. Po raz pierwszy – przecież zdecydowanie nie po raz ostatni!

Co nowego?

Zbiórka na Zew Cthulhu RPG dobiega końca. Wszystkie progi zostały odblokowane, więc zostały jeszcze tylko wyzwania społecznościowe. Ciekawe, czy gdyby spytać autorów zbiórki oraz czołowe postaci fandomu RPGowego 7 miesięcy temu, kiedy cały projekt był ogłoszony, to uwierzyliby, że uda się zebrać ponad 700 tys. zł? Przypomnijmy sobie pierwszy trailer.

Na Kickstarterze jeden nowy ciekawy projekt – staroświecka gra komputerowa o Górach Szaleństwa. Jeśli lubicie The Secret of Monkey Island, to… pewnie nie będzie tak dobre! Niestety, ale może i tak warto dorzucić parę groszy na taką grę indie.

Cthulhu w Polsce – LARP w Paradox Cafe!

W dzisiejszym Cthulhu w Polsce rozmawiam z Marią „Merry” Piątkowską ze stowarzyszenia Graj! Kolektyw, członkinią polskiej redakcji Zew Cthulhu RPG, znaną animatorką środowiska erpegowego w Polsce. Merry opowiada mi o swoich wrażeniach ze świetnego cthulhowego LARPa, którego dwa wydania odbyły się niedawno w Warszawie. Miejscem, które gościło tę fantastyczną imprezę był słynny Paradox Cafe.

UWAGA! W treści wywiadu pojawiają się nowe informacje o CarcosaConie 2019 na Zamku Czocha!

A zdjęcia z LARPa możecie przejrzeć tutaj.

Cthulhu Live – recenzja systemu LARP

Krótka recenzja najpopularniejszego podręcznika do przygotowania i rozgrywania Cthulhowych larpów. Możecie go zakupić np. na Drivethrurpg.com.

Biblioteka – John Steel „Bring Back My Blushing Rose”

Dziś dla odmiany cytat muzyczny – utwór typowy dla lat 20. XX w. i nagrany na żywo. Dlaczego umieszczam go w tej audycji – usłyszycie w podcaście. A swoją drogą niezły portret NPCa, nie?

John Steel był wielką gwiazdą lat 20. – na śpiewaniu zarabiał nawet 2000 dolarów tygodniowo. No, może nie są to zarobki na poziomie ówczesnych przemytników i gangsterów, ale wciąż zawrotna kwota jak na tamte czasy. Więcej jego utworów i innych przebojów epoki znajdziecie tutaj.

Zapraszam do słuchania i śledzenia kanału RSS! Podcastu możecie także słuchać na platformach iTunes, Google Podcasts, Blubbry, Pocket Casts, Stitcher i Soundcloud oraz na YouTube. Czekam na Wasze komentarze, opinie i sugestie w komentarzach, z wszystkie z góry dziękuję.

Pobierz audycję Moje Cthulhu #11 | Live! | Marysia Piątkowska | Cthulhu Live

Już za dwa tygodnie kolejny odcinek i specjalny poradnik zakupowy: „Moje Cthulhu #12 | Horror na planszy”.

Jedna odpowiedź do “Moje Cthulhu #11| LIVE! | Marysia „Merry” Piatkowska | Cthulhu Live”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.