Moje Cthulhu #22 | Berlin Weimarski | Lukasz Jasina | Berlin The Wicked City

Kryzys i przepych, głód i pijaństwa, polityka w gabinetach i na ulicy, okultyzm i seks. Berlin szalonych lat dwudziestych był pełen kontrastów, ale to czyni go tym bardziej odpowiednim jako setting do Zewu Cthulhu.

Berlin lat 20. i wczesnych lat 30. jest bowiem w stanie zaopatrzyć najbardziej wyrafinowane i najbardziej zdegenerowane potrzeby. W nowej audycji podcastu Moje Cthulhu o Berlinie tamtych lat opowiada dr Łukasz Jasina, w audycji mamy też recenzję dodatku do 7 ed. Zew Cthulhu RPG, Berlin The Wicked City, wydanego niedawno przez Chaosium.

Co nowego?

Najważniejszym aktualnym wydarzeniem są zapowiedzi dotyczące linii wydawniczej ZC ogłoszone przez Black Monków na Pyrkonie. Wiemy, że możemy się spodziewać nowej zbiórki na wspieram.to – 31.10.2019 ruszy crowdfunding na polskie wydanie Masek Nyarlathotepa. Recenzję najnowszej edycji tej kampanii znajdziecie w pierwszej audycji Mojego Cthulhu. Na 2020 r. planowane jest wydanie Cthulhu Pulp.

Mamy także kolejne premiery w Miskatonic Repository, w tym nowość w cyklu Zgrozy: „Wernisaż”.

Zgrozy – Wernisaż

Of Wrath and Blood

Busilak

Dark Offerings

Cthulhu w Polsce – Łukasz Jasina

Absolwent prawa, historii i dziennikarstwa na KUL oraz doktor w zakresie filmoznawstwa Polskiej Akademii Nauk. Publikuje teksty o Wschodzie, filmie i historii oraz komentuje rzeczywistość w radio, TV i na łamach Twittera. Pracuje jako analityk w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych.

Fot. Teologia Polityczna

Rozmawiamy z Łukaszem o tym, jak wyglądał Berlin lat 20. i 30. XX w.

Recenzja – Berlin The Wicked City.

Niedawno ukazał się suplement Chaosium „Berlin The Wicked City”. Nie ukrywam tego w audycji – warto po niego sięgnąć.

Berlin Wicked City

Biblioteka – Berlin Alexanderplatz

Dziś przygotowałem dla Was fragment „Berlin Alexanderplatz” Alfreda Doeblina. To klasyczna, wielokrotnie zekranizowana powieść o życiu półświatka, robotników i mieszczaństa Berlina lat dwudziestych. Książka ta od dawna nie miała polskiego wznowienia, więc najłatwiej upolować ją w bibliotece albo na Allegro.

Muzyka do dzisiejszej audycji pochodzi natomiast z domeny publicznej.

Zapraszam do słuchania i śledzenia kanału RSS! Podcastu możecie również słuchać na platformach iTunes, Google Podcasts, Blubbry, Pocket Casts, Stitcher i Soundcloud oraz na YouTube. Czekam na Wasze komentarze, opinie i sugestie w komentarzach, z wszystkie z góry dziękuję.

Już za dwa tygodnie kolejny odcinek: „Moje Cthulhu #23”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.