W nowej audycji rozmawiamy o scenariuszu filmu zbyt bluźnierczego, by było zrealizowany. Zapraszam Was w podróż z Guillermo del Toro, która kończy się w Górach Szaleństwa.
Co nowego?
Najważniejszym aktualnym wydarzeniem jest rzecz jasna trwający właśnie na Zamku Czocha CarcosaCon.
Najpierw coś dla miłośników winylu: płyta z opowiadaniem „The Haunter of the Dark”.
Były dwie premiery w Miskatonic Repository, ale jedna jest po koreańsku, więc daję odnośnik tylko do jednej.
Są też nowości na YouTubie:
- Tenebris RPG, gdzie trwa kampania Dzień Bestii, ale chyba jedna sesja umknęła.
- Rzucaj nie gadaj, gdzie Marek z Gawęd Imperium kontynuuje autorską, szpiegowską kampanię szczecińską.
- Baniak Baniaka, gdzie Michał Bańka poprowadził przygodę Dzień kobiet z głębin, ale trochę się musiał naużerać z graczami.
- A na How we roll zaczynają się nowe Maski Nyralathotepa. Przy okazji zachęcam do wysłuchania mojej recenzji tego dodatku w pierwszej audycji.
Cthulhu w Polsce – Igor Sarzynski
Reżyser, kinomaniak, absolwent Kulturoznawstwa na UW. Mieszkaniec Żoliborza i wielbiciel miast, które namiętnie fotografuje. Pracuje jako reżyser interaktywnych scen filmowych w CD Projekcie RED, aktualnie przy Cyberpunku 2077.
Rozmawiamy z Igorem o scenariuszu do filmu „W górach szaleństwa”, autorstwa Guillermo del Toro oraz Matthew Robinsa możecie też pobrać ze strony Lovecraft eZine.
Recenzja – Beyond the Mountains of Madness
Oryginalną kampanię „Beyond the Mountains of Madness” wydawnictwa Chaosium możecie kupić jako PDF. Rozgrywa się ona między innymi w Górach Szaleństwa na Antarktydzie.
Biblioteka – W Górach Szalenstwa
Dziś przygotowałem dla Was fragment „W Górach Szaleństwa” H.P. Lovecrafta w przekładzie Macieja Płazy. To znakomite tłumaczenie otwiera wydany przez Vesper zbiór „Zgroza w Dunwich i inne przerażające opowieści”. Przekład Płazy został też przez „Literaturę na Świecie”, znakomite pismo literackie, uhonorowany w 2012 r. nagrodą w kategorii „Nowa Twarz”.
Muzykę do dzisiejszej audycji zawdzięczamy uprzejmości Altrusian Grace. Wykorzystałem utwór „At the Mountains of Madness” z albumu Psyclopean. Zachęcam zatem do odwiedzin na kanale Youtube’owym tego twórcy.
Zapraszam do słuchania i śledzenia kanału RSS! Podcastu możecie również słuchać na platformach iTunes, Google Podcasts, Blubbry, Pocket Casts, Stitcher i Soundcloud oraz na YouTube. Czekam na Wasze komentarze, opinie i sugestie w komentarzach, z wszystkie z góry dziękuję.
Już za dwa tygodnie kolejny odcinek: „Moje Cthulhu #20”.